NURİ ÜNSAL

NURİ ÜNSAL VEFAT ETTİ

( 1924-2014 )

Son günlerde ölümüler yaprak dökümü gibi geldi. İlhan Gür, Vacit Atalık, Fethi Koçdayı…hepsi müstesna bir yeri olan, toplumda sayılan sevilen güzel isim bırakmış  insanlar, derken Nuri Ünsal ağabeyin ölüm haberini aldık:

Ermenek eski belediye başkanlarından Cevdet Ünsal’ın ağabeyi Nuri Ünsal 22Mayıs 2014 tarihinde hakkın rahmetine kavuştu. Bilmeyenler için yazalım: Rahmetli Nuri Ünsal, Ermenek’te Fevzi Efendiler sülalesinden Mustafa Efendi’nin beş çocuğundan en büyüğüdür. Diğerleri rahmetli Operatör Dr. Oğuz Erkmen’in eşi Kübra Hanım, rahmetli Vehbi Ünsal ( Ermenek’te Otobüs işletmecisi ) rahmetli Cevdet Ünsal ( Ermenek Eski Belediye Başkanlarından ), Röntgen mütehassısı Fevzi Ünsal’dır.

Biz Nuri Ünsal’ı, ağır başlı, efendi, Gereksiz yere konuşmayan bir beyefendi olarak 1960’lı yılların sonunda tanıdık. Rahmetli Naci Keskin İstanbul’daki öğrencilik yıllarını ve yoklukları anlatırken ondan sı sık bahsederdi. Nuri Bey, Ermenek gibi bir yere göre zengin bir ailenin çocuğu olarak öğrencilik yaşamını sürdürmüştü. Rahmetli Naci Keskin Nuri Bey için  “ Medrese denilen yurtta herkesin memleketten gelen yiyecekleri çabuk bittiği hâlde onunki bitmezdi, beraberce yerdik ” diye eski yokluk ve kıtlık yıllarını zevkle anlatırdı.

Biz 1980’li yılın başlarında Maçka’da onunla komşu olduk. Rahmetli yemeyi içmeyi paylaşmayı severdi. Çok güzel çiğ köfte yapar dostlara ikramda bulunurdu. Eşi Fatma Hanım engin hoşgörüsü ve bilgece davranışı olan bir hanımefendidir.

Rahmetliyi Şişli Caminde 24 Mayıs Cumartesi günü kılınan cenaze namazından sonra Ulus Aile Kabristanı’nda toprağa verdik.

Eşi Fatma Hanımefendi’ye, çocukları Hilal, Mustafa, Tuba’ya başınız sağolsun der, rahmetliye Allah’ın rahmeti üzerine olsun deriz.

24.05.2014

Hasan ŞİMŞEK